Üç Renkli Patates Salatası

üçrenkli patates salatası

Merhaba,sizden gelen tariflere devam ediyoruz sevgili Tuğbanın bu güzel salatasını ön sıraya aldım ve bende çok severim eğer prenses tacı denen bu kalıbınız dan yoksa başka bir kalıpla da yapabilirsiniz deneyin illaki bu arada tuğbacığım bir sürü tarif yolladı her katagoriden var sırayla yayınlayacağım sizinde varsa tarifleriniz gönderin yayınlayalım :)

MALZEMELER:

  • 9-10 adet orta boy patates
  • 4/2 kırmızı lahana
  • 4 adet havuç
  • 4 adet salatalik
  • 4-5ymk kaşığı sıvı yağ

YAPILIŞI:Patates ler soyulur az tuzlu suda düdüklü de haslanir.haslandiktan sonra Çatalla hiç pürüz kalmayacak şekilde ezilir. Soguyamaya bırakılır. Diğer tarafta salatalik rendelenir.hafif elle suyu sıkılır. Havuçlu rendelenir tavada az yağda 4 – 5dk kavrulur. kırmızı lahana ince ince dogranir. bi iki damla limon sıkılır ovulur ki rengini versin. Üç eşit parçaya ayırdığımız patateslere hazırladığımız Malzemeler eklenir karistirilir prenses tacina sırasıyla düzgün biçimde sıkıstirilarak düzlenir  1-2 saat buzdolabında dinlendirilir kaliptan çıkarılır servis edilir.afiyet olsun…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

film izle 2017