CEM YILMAZ ve ÇOCUKLUĞU (Kendi Ağzından)

ÇOK GÜZEL YAA……

CEM YILMAZ ve ÇOCUKLUĞU

(Kendi Ağzından)Ben çocukken çok salaktım. Edip Akbayramın ismini Edi zannederdim. Yani o, benim için Edi Pakbayramdı. Ablama, Nasıl olup da koca bir günü canın sıkılmadan evde oturarak geçiriyorsun? demiştim. Büyüyünce insanın canı sokakta oynamak istemez ki cevabını vermişti. Uzunca bir süre büyüyüp büyümediğimi anlamak için kendime, Canın sokakta oynamayı istiyor mu? diye sormuştum. Annem erkeğin cinsel organını pipi kadınınkini kutu olarak tanımlamıştı. O zamanlar TRTde Cenk Korayın sunduğu Tele Kutu diye bir yarışma vardı. Yarışmacılar, Hayır Cenk Bey, ben kutumu açmak istiyorum deyince koşarak odadan kaçardım.Sabahları kalktığımda aklımın hala yerinde olup olmadığını anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama işlemleri yapardım. Sonuçlar doğru olunca da çok sevinirdim.

Dedemle parka gi ttiğimiz bir gün TRTciler çekim için oradaydı. Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon başına geçti. Kendimi ekranda görünce, Beni niye parkta unuttunuz? diye gözyaşlarına boğulmuştum.

Geri vites kavramım yoktu. Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim. Benden büyük kuzenlerim dondurmacıların dondurma külahlarının sivri kısmıyla kulaklarını karıştırdığını söylemişti. İnanmıştım. Hala da külahların sivri kısımlarını yemem. Çöpe atarım.

Abimle Karaoğlancılık oynardık. O Karaoğlan olurdu, beni de Bizans askeri yapardı. Sonra evire çevire döverdi. Çok mühim bir şey yaptığımı sandığım için canım yansa bile hiç sesimi çıkarmazdım. Yeşil ve siyah zeytinin ayrı ağaçlarda yetiştiğini sanırdım. Bulmacalardaki, Annenin erkek kardeşi kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım.

An aokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmıştım. Ancak sanat merakım annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu. Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. Annem yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım. Sonra da annemin karşısına geçtim. Beni o halde görünce ağlamaya başlamıştı.

Madonna ile Maradonayı kardeş zannederdim. Kendi kendime, Bunların babası ne şanslı be. Bir çocuğu futbolun kralı, biri müziğin kraliçesi derdim. Birinden özür dilediğim zaman Allahın bana bir özür vereceğini sanırdım. Sakat olacağımı düşünüp hemen dilediğim özrü geri alırdım.

Kurban Bayramında toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım. Uçakların dış yüzeyi bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumunun topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da a patladığında, Ayyy! Deri delindi! derdim.Gil diye konuşanları fakir zannederdim. Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, Sıhhatler olsun lafını Saatler oldu diye anlardım. Bunun da, Banyoda amma çok kaldın gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karşın niye sadece, Sağol dediğini merak ederdim. Ne kibar kadın, derdim.

CEM YILMAZ ve ÇOCUKLUĞU (Kendi Ağzından) için 8 Yorum

 1. Esin (Huysuzbalık) 17 Ocak, 2009 saat 10:43

  Çok güzel ya bayılıyorum bu adamın esprilerine ve hayata bakış açısına. Paylaştığın için teşekkürler. Sevgiler…

  Cevapla
 2. Sevil Altunel 17 Ocak, 2009 saat 12:51

  bunu biraz biliyordum didem teyze ama şimdi tamamını okumak çok hoşuma gitti.teşekkürler..
  mahmut altunel

  sevilcedenin oğlu:))

  Cevapla
 3. kizilciksurubu 17 Ocak, 2009 saat 16:40

  Okurken keyif aldim. Paylastigin icin tesekkürler canim.

  Cevapla
 4. nino 17 Ocak, 2009 saat 18:06

  en begendigim komedyen :)

  Cevapla
 5. meleginmarifetleri 17 Ocak, 2009 saat 21:55

  Didemcim bu varya salaklık değil bence süper bir zeka zekayı kullanma alanları farklı tabiiki pratik çabuk zeka derim ben buna.
  Sevgiler öptüm seni by…

  Cevapla
 6. http://www.kelebeklisaniyeler.com/ 18 Ocak, 2009 saat 00:02

  Didemcim bu güzel paylasim için tesekkürler,ben Cem Yilmazi çok severim acayip esprili buluyorum,esimle büyük hayraniyiz:))
  öptüm seker.

  Cevapla
 7. Nahary 18 Ocak, 2009 saat 03:13

  Adam güldürüyo yaa,son filminde çuvalladı yalnız.Salonda en çok gülen bendim gene de.Beklediğim gibi değildi ama eskilerin hatrına.

  Cevapla
 8. Hansa 18 Ocak, 2009 saat 21:44

  ben kopuyorum cem yılmaza ama çocukluğundan varmış tahtada çatlaklık:)))

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

film izle 2017