AH YURDUM İNSANI YİNE:)))))))

Acı kaybımız
> 3 ay önce ailemize katılan, Necmi ismini verdiğimiz kaplumbağamız dün> vefat etmiş. Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük.> Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip Necmi’yi aldığımız> dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ”Abi onlar> ! kış uykusuna yatar” cevabını almış bulunmaktayız, hepimizin başı> sağolsun. Bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde.

> Annemin Maceraları> Shrek’in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele> tutuşmuş Shrek ve Fiona’yı gören annem, ‘Bunlar Süleyman ve Nazmiye> Demirel çifti mi?’ diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden.!

>>> Alfabe> Ben de bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı> istiyorum. Daha ikinci gün: ‘Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye> mi geldik, hep yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?’ deme> cesaretini gösterdiği için.
>>> Annem!> ‘Bu taraf bitti.’ diye CD’yi arkasına çeviren ve sonra da ‘CD çalar> çalışmıyor!’ diye feryat eden anneme alkış az geliyor!

>>> Modem> Yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem ‘Bu ne?’> diye sordu. Ben de kolay anlasın diye ‘Hani benim bilgisayarım var ya> onunla internete giriyorum. İşte internete girmek için o kutu> zorunlu.’ diye uzun uzun açıkladım. Anneannem dinledi beni; ‘Yani> modem bu’ dedi ve konu kapandı…

>>> Yaz Okulu> Bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite> öğrencisine gelsin. Bu yaratıcılığa şapka çıkartılır.

>>> Beyin göçü> Tikky olduğu her halinden belli olan kızımız Beşiktaş-Taksim> midibüsünde yanındaki arkadaşına dert yanmaktadır. ”Şekerim dördüncü> kez girdim ÖSS’ye, ama yine kazanamadım, gidicem sonunda Amerika’ya o> olucak. Böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa!” Sen git, masrafları benkarşılıyorum.

>>>> Alman yazar> Bir alkış da lisede edebiyat dersinde okuduğu şiir bitince sınıfa> dönüp ‘Bu şiiri ! ünlü Alman yazar Goethe yazmıştır’ diyen hocaya,> ‘Niye, kağıt bulamamış mı?’ cevabını veren arkadaşa gönderelim.

>>>> Düz mantık> Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ”Bu ev kiralıktır” yazılı> bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka> evin camında ”Bu da” yazısını görürseniz bilin ki Trabzon’dasınız.

>>>> İngilizce yazılısı> Bir alkış da ingilizce sınavında ‘Nice …….! .’ şeklindeki boşluğu> ‘Nice mutlu yıllara!’ şeklinde dolduran, dahi mi aptal mı olduğunu> henüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum.

>>> Hügo’lar Beşledi> Bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli! > olarak okurken V. Hugo’ya ‘Beşinci Hugo’ diyen arkadaşımıza gelsin.

>>> Ne zaman?> Kardeşim karne almıştı. Fakat birçok zayıf notu vardı. Annem, babamla> beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu; ‘Sakın çocuğun moralini> bozmayın, sakın kötü bir şey söylemey in.’ Uyarılar özellikle babama> yönelikti; ‘Hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma.’ Babam daha> fazla dayanamadı ve sordu; ‘Karne için ne zaman özür dileyeceğiz?’

>>> Havale> Bankada gişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum! . Yanımdaki> gişede işlem yaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor:> ‘Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?’ Teyzem cevap veriyor:> ‘Bu paranın hayrını görme İnşallah yazalım.’

>>>> Lamba> Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta> geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: ‘Bacım o> geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa.’

>>>> Hacim nedir?> Öğretmen bir arkadaşımdan naklen; 5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2.> sorusu: ‘Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız.’ Öğrencimizden> gelen> cevap: ‘Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?’

Asabi Polis! > Hareketli bir Bağdat Caddesi akşamında, polis abilerimiz rutin olduğu> üzere devriye gezmektedir. Işıklarda müşteri bekleyen taksiye> yaklaşılır ve; ”Ticari, bekleme yapma, devam et.” anonsu yapılır.> Camdan eliyle ’1 saniye’ işareti yapan taksiciye, ikinci ve çok> manidar anons gelir ardından; ”Ticari, benne pölümüye girme! Devam etdedik!”

>>> Neden olmasın> 5 yaşındaki yeğenime babası soruyor: ‘Büyüyünce ne olacaksın kızım?’> ‘Asena olacağım babacım; sen ne olacaksın?’ Babası gayet sakin cevap> veriyor: ‘Katil’ İkisine de meslek hayatlarında başarılar.

AH YURDUM İNSANI YİNE:))))))) için 7 Yorum

 1. TAZE NANE 30 Ocak, 2009 saat 14:32

  Ah o kaplumbağ ile ilgili yazı.
  Beni mahfetti.
  İnanamadım.
  İyi hafta sonları.
  Sevgiler.

  Cevapla
 2. Hansa 30 Ocak, 2009 saat 17:12

  ah süper güldüm yine…
  harikasın canım devam et tam gaz…
  sevgilerle….

  Cevapla
 3. Aysultan... 30 Ocak, 2009 saat 21:52

  harikasın hepsi birbirinden manedar
  gülmekten bayıldım:)
  Sevgiler…

  Cevapla
 4. yildiz 30 Ocak, 2009 saat 22:44

  “Gece Lambasi” olayina bittim.
  Gecenin bu vakti beni güldürdün ya,Allah ta seni güldürsün.
  Yoksun ortalarda canimcigim,özlettin kendini,sevgiler…

  Cevapla
 5. elmas 31 Ocak, 2009 saat 12:47

  sanki bi yerden anımsıyorum :) )) kolay gelsin canım yenilerinide gönderdim…:)))

  Cevapla
 6. birdutmasali 31 Ocak, 2009 saat 17:17

  :) ))
  çok şekerdii
  geçen aylarda banada bu mail geldiğinde keyifle okumuştum.
  kaplumbağaya da ne çok üzüldüm bir bilsen :( ((
  iyi tatiller canım
  NuNu

  Cevapla
 7. diyalogyemekleri 31 Ocak, 2009 saat 21:39

  cnm ya bunların bir kısmını mailolarak okumuştum ama yine hatırlamak çok güzeldi.teşekkürler.slmlar

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

film izle 2017