AH AH YURDUM İNSANI :))))))

Fıkra Gibi Adı..:Şöför
Malum servis söförümüz trafikte hareket edemez halde beklerken (gayet de haklıydı çünkü önündeki arabalar kuyruk olmuştu) arkadan kornaya abanan araç sahibine camdan sarkarak ‘Pokemon’muyum lan ben arabaların üzerinden uçayım’ diye bağırarak tüm servisi yere yıkmıştı.

Fıkra Gibi Adı..:Babaanne
Yetmiş sekiz yaşında, tonton bir babaannem var. Ne kadar modern olsa da gelişmiş teknolojiye ayak uydurmakta epey zorlanıyor. Buna en güzel örnek evimi aradığında telesekretere bıraktığı not. – Babaannesi aradı dersiniz….

Fıkra Gibi Adı..:Katı, Sıvı, Gaz
Olay, bir arkadaşımın annesinin gözetmen olarak bulunduğu ilkokulu dışardan bitirme sınavlarından birinde gerçekleşiyor. Dışardan bitirme sınavı ya, yağlı ballı adamlar da var sınavda. Gözetmenler sınav sırasında sıraların arasında dolaşıyorlar. Tam o sırada gözetmen bakıyor, adamın biri soruların hiçbirine cevap verememiş; acıyor adama. ‘Maddenin üç halini yazınız’ sorusunu parmağıyla işaret ediyor ve adamın kulağına eğilip cevabı fısıldıyor: ‘Katı, Sıvı, Gaz.’ Sınav kurulunu dumura uğratan an cevap kağıtları okunurken gerçekleşiyor. Sorunun cevabı, kağıtların birinde aynen şöyle yer alıyor:- Katır, Sığır, Kaz.

Fıkra Gibi Adı..:Printer
Sene 1992, üniversite yılları. Anneannemin haç parasıyla zar zor bir bilgisayar kapatmışız ama printer’a para kalmamış. Akşam vakti printer’ı olan bir arkadaşa gidip aleti ödünç aldım, eve dönüp proje çıktısı alacağım.Ankara’da her kış olduğu gibi yerler yine buz. Kayıp düşer de alete bir zarar veririm korkusuyla bir taksiye bindim. Daha iki dakka olmadan polis çevirdi, taksici kenara çekti, sonra arabadan indi, kimliğini gösterdi. Ben kucağımdaki cihazın inmemek için uygun bir bahane olduğu düşüncesiyle elde kimlik arabada bekledim. Polis abi geldi, kapıyı açtı, ve aramızda şöyle bir diyalog geçti: – O ne len ööle? – Printer (yanındaki öteki polise dönerek) Ecnebi oğlum bu. Sonra gülümseyerek kapıyı kapattı. Güle güle manasına ikisi birden el salladılar, tekrar yola koyulduk. 500 metre kadar gittikten sonra şöför gene kenara çekti, çünkü gülmekten arabayı kullanamıyordu.

Fıkra Gibi Adı..:Düzen
Ecevit 1997 yılı seçim kampanyasında konuşuyor: -Bu düzen değişecektir.Bir vatandaş bağırmış: -Düzen hayatından memnun; düzülen ne zaman değişecek?

Fıkra Gibi Adı..:Bot Ne Kadar?
Abimiz koyu kahverengi deri, yarım botu alıp kasaya yanaşıyor.Kasadaki kız botları poşete koyarken, sayın abimiz de soruyor; – 43 lira değil mi?… – Kız, ‘Ne münasebet’ der gibi bakıyor ve ‘Bunlar orijinal deri…İndirimli fiyatı 180 lira.’Abimizin bitiş cümleleri, kızcağızın kopuş anına denk geliyor; -Olur mu hanımefendi, altında ‘Size 43′ yazıyor..
.
Fıkra Gibi Adı..:Skip Durağı
Sene 1968, İstanbul Bahçelievler’de Skripp tükenmez kalemlerinin fabrikası var ve önünde de 98 no lu otobüslerin durduğu otobüs durağı. Bu durak Bahçelievler’den sonraki ilk durak ve anlatacağım olay gerçekten yaşanmış olay. Otobüsle Bakırköy’den Güngören’e giderken Bahçelievler durağında otobüse çok güzel bir kadın bindi. Tam biletini alacağı zaman otobüs hareket etti. Kadın biletçiye bir Şirinevler bileti verir misiniz diye sordu. Biletçi bu otobüs Şirinevler’e gitmez deyince bayan durdurun otobüsü ineceğim dedi. Biletçinin cevabı hayli ilginç oldu. – Hanım, hanım kalktı bir kere Skip’te indireceğiz. Bu lafı duyunca kadının yüzündeki ifadeyi görmenizi isterdim ( bu arada Skip otobüs durağının adı )

Fıkra Gibi Adı..:Nataşa
İzmir’de 15 yıl kadar oluyor, maçta yanıma süzme Karadenizli müthiş çenebaz bir vatandaşımız düştü. Günün olayı idi Nataşa konusu. Evli idi, onun da ilgisi vardı Nataşalara.. Dayanamadım sordum. ‘Karınızı aldatmak nasıl bir duygu’ diye acaba? Suçluluk duymuyor muydu? Verdiği cevap şu oldu: – Onlar da karı diye yıllarca bizi aldatmışlar dur da!

Fıkra Gibi Adı..:Sınav Soruları
Temizlikçi bir kadın dışardan İlkokul diploması almak için sınava girer. Tabiat bilgisinden sorular ve cevaplar şöyle:-Soru Mide ne iş yapar? -Cevap Sindirim yapar, yediklerimizi öğütür. -Soru ‘Akciğer ne iş yapar?’ -Cevap Solunum yapar, bizi yaşatır. -Soru Kalp ne iş yapar? -Cevap Dolaşım yapar. -Soru Beyin ne iş yapar? -Cevap Bizim apartmanda kapıcılık yapar.

Fıkra Gibi Adı..:Ne Doktormuş be!
Yıllar önce bir Karadeniz kasabasında görev yaparken, kansızlık nedeniyle başvuran bir hastamı muayene ediyordum. Konjoktiva dediğimiz alt göz kapağının içine bakarken, bir yandan da : ‘Amca sende basur mu var?’ dedim. Kansızlığın baş sebeplerinden biridir ve Karadeniz’de bu duruma sık sık rastlanır. Amcanın dışarı çıkarken yanındaki arkadaşına söylediğini hâlâ hatırlarım… ‘Ne doktormuş be, helal olsun..! Gözümden baktı, dötümdekini gördü.’

AH AH YURDUM İNSANI :)))))) için 13 Yorum

 1. neseersoy 3 Kasım, 2008 saat 11:36

  selam,
  hafta başı için çok güzel doping oldu , sağolasın:-)
  sevgilerimle

  Cevapla
 2. bulbulun yeri 3 Kasım, 2008 saat 11:50

  Canım,
  sen çok yaşa emi… Haftaya gülerek başlattın. Teşekkürler.
  Dediğin gibi yurdum insanı.
  Sevgiyle kal.

  Cevapla
 3. armina 3 Kasım, 2008 saat 12:02

  Didemciğim seni sobeledim, sobemi cevaplarsan sevinirim.

  Cevapla
 4. Hayatın Ta Kendisi Lokantası 3 Kasım, 2008 saat 12:42

  Evde sıkılmış bir halde o blogdan bu bloga gezerken, bunları okumak iyi geldi :) Evde kendi kendime güldüğümü gören olsaydı ne derdi bilmiyorum ama :) )
  Teşekkürler

  Cevapla
 5. Lezzet Gemisi 3 Kasım, 2008 saat 13:32

  MERHABA CANIM… GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ. SAYENDE YENİ HAFTAYA KOCAMAN BİR TEBESSÜMLE BAŞLADIM. TEŞEKKÜRLER… GÜZEL SÜRPRİZLERLE DOLU BİR HAFTA DİLİYORUM. SELAM VE SEVGİLER…

  Cevapla
 6. fatostuncay 3 Kasım, 2008 saat 17:35

  canım benım supersın valla..
  sen bızı guldurdun Allah da senı guldursun..
  optum balım..

  Cevapla
 7. ceyt 3 Kasım, 2008 saat 19:30

  canım yazı için teşekkürler.gülerek okudum:))
  güzel bir hafta diliyorum.
  sevgiler…

  Cevapla
 8. anneminkiziyim 3 Kasım, 2008 saat 20:11

  Merhabalar canim, hep yedik ictik ve yemek recetelerine baktik, artik gülmek bizimde hakkimiz, cok hos seyler eklemissin, coook güldüm, ellerine saglik, sevgiler….

  Cevapla
 9. TAZE NANE 4 Kasım, 2008 saat 13:09

  Çok güzel ve çok komik bir paylaşım. Sen çok yaşa. Çok güldürdün.
  Sevgiler.

  Cevapla
 10. yildiz 4 Kasım, 2008 saat 19:43

  Gülmekten öldüm,sen cok yasa emi…
  Güzel günler diliyorum canim…

  Cevapla
 11. Hansa 5 Kasım, 2008 saat 22:09

  oy pek güldüm…gelmemişim bu ara bu komikleri kaçırıyomuşum az daha :) ))
  sevgiler…

  Cevapla
 12. akasyakokusu 6 Kasım, 2008 saat 11:33

  Didemm harikasın valla..Bittim ben bu yazdıklarına..helde ne drmuş be..diline sağlık canım..

  Cevapla
 13. Anonymous 6 Kasım, 2008 saat 22:03

  hepsine B A Y I L D I M.paylaşım için teşekkürler.
  cerenimo(yemek saatinden)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

film izle 2017